اعتقاد مرد اصفهانی به امامت امام هادی علیه السلام

از مردی از اهالی اصفهان به نام عبدالرحمان که معتقد به تشیع بود، پرسیدند: چرا امامت امام هادی علیه السلام را پذیرفته‌ای؟
پاسخ داد:من صحنه ای را دیده ام که باعث شد به امامت امام هادی علیه السلام ایمان بیاورم:
من مردی فقیر بودم و اهالی اصفهان از من به دلایلی نزد متوکل، خلیفه عباسی شکایت کرده بودند.
روزی کنار قصر متوکل بودم که شنیدم متوکل امام هادی علیه السلام را احضار کرده است.
از مردمی که آنجا بودند پرسیدم:این مردی که احضار شده کیست؟
گفتند:«مردی از خاندان امام علی علیه السلام است که شیعیان به امامت او معتقد هستند.»
من با خود گفتم:از جایم حرکت نمی کنم تا او را ببینم.
مردم دو طرف مسیر، منتظر امام هادی ایستاده بودند که دیدیم سواره‌ای می‌آید. چون او را دیدم محبتش در دلم افتاد، و دعا کردم خداوند شر متوکل را از سر او دور سازد.


در این حال آن امام در حالی که به یال اسب خویش نگاه می کرد و توجهی به راست و چپ نداشت، جلو آمد و نزدیک من که رسید فرمود:
خداوند دعایت را مستجاب کند و عمرت را طولانی و مال و فرزندانت را زیاد فرماید.

پس از آن به اصفهان برگشتم. خداوند ثروت فراوانی به من عنایت کرد و اکنون تنها داخل خانه‌ام یک میلیون درهم سرمایه و ده فرزند دارم و تا به حال هفتاد و اندی عمر کرده ام.
آری، من معتقد به امامت مردی هستم که آنچه را در ذهنم بود دانست و خداوند دعایش را در حقم مستجاب فرمود.

منابع:
بحارالانوار، ج 50، ص 141، شماره 26، از کتاب خرایج.
مراجعه شود به:
معجزات امام هادی علیه السلام

توسط : admin | تاریخ : 1394/02/01 | نظرات

استعدادهاوظرفیتهارا بشناسیم

امام خامنه ای (مدظله العالی)ا:
استعدادها و ظرفیتها را بشناسیم
در نگاه کلان به اقتصاد کشورمان دوجور نگاه وجود دارد. من خواهش میکنم بخصوص صاحب نظران و همچنین جوانان و عامه ی مردم عزیزمان به این نکته توجه کنند که دو جور نگاه به رونق اقتصادی و پیشرفت اقتصاد وجود دارد ؛ یک نگاه میگوید که ما پیشرفت اقتصاد را باید از ظرفیتهای درون مردم تأمین بکنیم .ظرفیتهای بسیارزیادی در کشور وجود دارد که از این ظرفیتها یا استفاده نشده است یا درست استفاده نشده است ؛ از این ظرفیتها استفاده کنیم [یعنی ] اقتصاد درون زا؛ اقتصادی که مایه ی خود و مادهی خود را از درون کشور و از امکانات کشور و از توانایی های مردم خودمان به دست می آورد . این یک نگاه است که میگویند برای رونق اقتصادی نگاه کنیم به امکانات درونی کشور و استعداد ها را و ظرفیتها را بشناسیم ، آنها رابدرستی به کار بگیریم ، [آن وقت ] اقتصاد رشد خواهد کرد،نمو خواهد کرد.
نگاه دوم به اقتصاد کشور نگاه به پیشرفت اقتصاد با استفاده از کمک بیرون از مرزها است ؛ میگوید سیاست خارجی مان را تغییر بدهیم تا اقتصاد مادرست بشود ، با فلان مستکبر کنار بیاییم تا اقتصاد رونق پیدا کند ؛ تحمیل قدرتهای مستکبر را دربخشهای گوناگون و مسائل گوناگون بپذیریم تا اقتصاد مان رونق پیدا کند؛ این هم نگاه دوم است . امروز شرایط کشور به ما نشان داده است که این نگاه دوم کاملا غلط و عقیم و بی فایده است.همین تحریمهایی که امروز علیه ملت ایران اعمال میشود، دلیل محکم و متقنی است بر غلط بودن این نگاه یعنی شما وقتی که به امید قدرتهای خارجی نشستید تا آنها بیایند اقتصاد شما را رونق بدهند و با زیر بار آنها رفتن ، اقتصاد را رونق بدهید، آنها به حد کم قانع نیستند . وقتی که شما نگاه میکنید به بیرون ، مواجه میشوید با یک مسئله ای مثل کاهش قیمت نفت ناگهان قدرتهای مستکبر با همراهی ایادی منطقه ای خودشان متاأسفانه به این نتیجه میرسند که قیمت نفت را به نصف و گاهی کمتر از نصف برسانند ؛ شما مواجه میشوید با یک چنین مشکلی وقتی نگاه به بیرون باشد ، این است . وقتی شما نگاه به درون کردید، دیگر این جور نیست .
امروز خارجی ها و روسای قدرتهای مستکبر میخواهند همین نگاه دوم را در مردم ما تقویت کنند.(بیانات در حرم مطهر رضوی _ 1/1/94)

توسط : admin | تاریخ : 1394/01/29 | نظرات

کلام نور

امام خمینی (ره):
باید شما دشمنتان را بشناسید اگر نشناسید نمی توانید دفعش کنید.
ما باید در کارهایی که دشمنهای ما می کنند دقت کنیم و تحلیل کنیم ، ببینیم که آنها به چه چیززیاد اهمیت می دهند و انگشت روی چه حیثیتی از حیثیتهای مسلمین می گذارند و بفهمیم که آنچه که آنها بر آن اصرار دارند همانی است که برایب مسلمین و برای بشر بد است . ما از گفتار و کردار آنها باید کشف کنیم که آنها چه می خواهند و ماباید چه بکنیم . شما اگر ملاحظه بفرمایید در این قرون آخر که تمام بشر مثل یک عائله شده اند و به واسطه ارتباطات زیادی که بین همه بشر حاصل شده است در این قرنهای آخر ، آنهایی که می خواهند ممالک دنیا را قبضه کنند و ذخایر همه را به غارت ببرند با چه اساس به این امری که ، نقشه ای که کشیده اند ، موفق می شوند و آنها چه راههایی را انتخاب کرده اند. هر راهی را که آنها انتخاب کرده اند ، ما باید راه مقابلش را انتخاب کنیم .(صحیفه نور ج 15 ، ص 277)ا

توسط : aghidati | تاریخ : 1394/01/26 | نظرات

پیامبر خوبیها

هتک حرمت به پیامبر خوبیها
 
این روزها قلب امت اسلامی جریحه دار است . اهانت به ساحت مقدس بهترین و متخلق ترین مخلوق عالم ، دل هر انسان آزاده ای را خون کرده است .آنانی که خود با حمله به کشورهای اسلامی و ریختن خون صدها هزار تن زمینه ساز تروریسم شدند و از همین تروریسم برای مقابله با محور مقاومت بهره جستند امروز به بهانه کشته شدن چند فرد هتاک به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص)درکنار هم برای مقابله با تروریسم اشک تمساح می ریزند ! طنز تلخ این خیمه شب بازی جایی است که قاتل کودکان غزه نیز در این میانه حامی انسانیت شده و درنمایش مضحک تروریست های به اصطلاح مخالف تروریسم ، شرکت می کند.
کمپین جهانی «عشاق محمد» در این میانه حرکتی است برخاسته ازمتن امت اسلامی در دفاع از ساحت قدسی پیامبر اعظم بعنوان سرآمد تمامی پیامبران که تلاش دارد تا در مقابل این حرکت شیطانی بایستد.
این کمپین پا را از مرزهای کشور فراتر گذاشت تا مسلمانان دیگر نقاط جهان نیز با دردست گرفتن پلاکاردهای محبت خود را به پیامبر مهربانی ها حضرت محمد صلی الله علیه وآله ابراز کنند.

توسط : aghidati | تاریخ : 1393/10/29 | نظرات

نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا

گزیده ای از نامه حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی ) به جوانان اروپا
من از شما میخواهم اجازه ندهید با چهره پردازی های موهن و سخیف ، بین شما و واقعیت ، سد عاطفی و احساسی ایجاد کنند و امکان داوری بیطرفانه را از شما سلب کنند. امروز که ابزارهای ارتباطاتی ، مرزهای جغرافیایی را شکسته است ،اجازه ندهید شما را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند. اگر چه هیچکس به صورت فردی نمیتواند شکافهای ایجاد شده راپر کند ، اما هریک از شما میتواند به قصد روشنگری خود و محیط پیرامونش ، پلی از اندیشه و انصاف برروی آن شکافها بسازد . این چالش از پیش طراحی شده بین اسلام و شما جوانان ، اگر چه ناگوار است اما میتواند پرسش های جدیدی را در ذهن کنجکاو و جستجوگر شما ایجاد کند. تلاش در جهت یافتن پاسخ این پرسش ها ، فرصت مغتنمی را برای کشف حقیقت های نو پیش روی شما قرار میدهد . بنابراین ، این فرصت رابرای فهم صحیح و درک بدون پیشداوری از اسلام از دست ندهید تا شاید به یمن مسئولیت پذیری شما در قبال حقیقت ، آیندگان این برهه از تاریخ تعامل غرب با اسلام را با آزردگی کمتر و وجدانی آسوده تر به نگارش در آورند.

توسط : aghidati | تاریخ : 1393/11/06 | نظرات